a je ze mě aktivista :-)

už hrozí oprátkouByl jsem tázán, jestli se o mně nepíše náhodou v prostějovském bulváru. Nevěděl jsem. Protože toto periodikum nekupuji, musel jsem mrknout na web. Na straně 2 (vydání 8.6.2015) se v rubrice Rychlý Večerník opravdu objevilo jméno Petr Ošťádal, ale podle obsahu článku se nepoznávám. Jediné, co je ve článku s nadpisem „Už hrozí oprátkou!“ pravda je to, že mám webové stránky. Zbytku nerozumím, ale protože článek psal mistr Kadlec, tak mě to ani nepřekvapuje.

Tento výtisk blábolníku vyšel před klíčovým zastupitelstvem, které mělo rozhodnout o stavbě Národního olympijského centra (NOC) v Prostějově. Hlavním úkolem tohoto vydání tedy bylo nakydat maximum špíny na všechny, kdo mají jiný než „přijatelný názor“. Podle nadpisů jednotlivých článků musí i nepřemýšlivý čtenář tušit, kdo to všechno platí.

Z nadpisů vybírám:

Už hrozí oprátkou!
Co más udivilo…
Prostějov halu potřebuje
Získáváme neocenitelnou službu
Měli bychom být jako občané hrdí
My nejsme podvodníci
Zastupitelé, je čas splnit slib!
Prostějov by měl projekt vítat…
Máme jim říct, že není kde hrát?!

U některých článků jsem snad i na pochybách, zda je psal ten, kdo je nad nebo pod nimi podepsán. Všechny tyto články horují pro NOC. Kromě propagandy, bohužel, chybí základní objektivní informace. Některé jsme zaslechli během jednání právě onoho důležitého zastupitelstva. Především jde o to, komu bude Centrum sloužit, kdo to bude platit a jakým způsobem bude zajištěn vklad města do tohoto projektu. Objektivní médium by přišlo právě s těmito informacemi. To se však od některých redaktorů „Prostějovského Nočníku“ nedá očekávat. Jejich tématická monomaniakálnost má zřejmě dobrý důvod.

Takže pane redaktore z „DRBNY“. Píšete-li opravdu o mém webu, vězte, že na rozdíl od vás si články píšu SÁM a ZDARMA. I když jste Váš článek umístil do rubriky „Rychlý Večerník“, zkuste alespoň jednou rychleji myslet než psát. A nakonec: Pokuste se alespoň jednou napsat PRAVDU. Půjde to asi zpočátku těžko, protože jste si už odvyknul, ale pokud se budete snažit, tak se vám to nakonec podaří.

Příloha: Článek z Prostějovského Večerníku (zdroj: web)