A zase ten Pácl…

otaznikKdyž jsem 26.10. 2015 na Facebooku napsal komentář, že  „V minulých Radničních Listech taky neprošel článek klubu ANO o mediálním poradci Páclovi… Cenzura se mi nelíbí. Jaké je oficiální stanovisko Magistrátu?“, tak se mi dostalo odpovědi

Vážený pane Ošťádale, v minulých Prostějovských radničních listech byl odmítnut článek Ing. Filouše Prachy v prachu, protože byl z hlediska zákona na ochranu osobních údajů zcela nepřijatelný (vydavatel by se vystavil podezření z porušení tohoto zákona). Zajímavé je, že ANO tuším včera nebo dnes ráno zveřejnilo modifikaci tohoto článku na svém webu v již neskandalizující a anonymizované verzi (na rozdíl od prosazované verze do Prostějovských radničních listů).

Protože jsem neměl dostatek informací, začal jsem pátrat. Našel jsem si článek, který je na webu www.anoprostejov.cz  (údajně neskandalizující a anonymizovaná verze). Požádal jsem rovněž Hanu Naiclerovou o zaslání článku, který posílala ke zveřejnění v Radničních listech (údajně skandalizující a neanonymizovaná verze). Oba články si můžete porovnat a zjistíte, že se kromě drobných rozdílů (přehození slov nebo pořadí vět) obsahově vůbec neliší. Pokud tedy článek na webu anoprostejov.cz není skandalizující  a je anonymizovaný  proč tedy nemohl být zveřejněn v Radničních listech?

A další zajímavost: Osobně jsem viděl na tomto místě webu města pod číslem 71 přílohu – dohodu o pracovní činnosti s B. Páclem. Stáhnul jsem si ji do svého počítače a tím, že byla zveřejněna ji rovněž považuji za veřejnou informaci. Příloha však z webu města záhadně zmizela.

Marně hledám pro tyto záhady vysvětlení… Mně to prostě nedává smysl…