Celkově uvolněná úvaha

Dnes jsem byl s mým šestiletým synem v kině Metro 70. Návštěva kina začala tradičním rituálem „nechce se ti čurat?“. Pro tu část populace, která dosud nepoužívá pánské toalety, si dovolím krátkou předmluvu:

Z neznámého důvodu jsou místnosti, které jsou využívány muži více zabezpečeny než místnosti, kde se běžně vyskytují ženy. Těžko říct, zda muže nutí k přetváření místnosti hravost, zvědavost nebo nevybouřená síla, ale kvůli tomuto nutkání dospěje provozovatel po několika opravách k názoru, že je třeba učinit protiopatření. To se projevuje například pořízením dražšího vybavení v provedení „antivandal“ nebo instalací kamer (viz. šatny Městských lázní). Těchto opatření je většinou prostor, který využívají ženy, ušetřen.

A tady se dostáváme zpátky na WC kina Metro: Jedno z protiopatření je i tam. Jde o megazásobník na toaletní papír. Ten je umístěn mimo kabinky v prostoru u pisoárů. Díky jeho poloze jde vlastně o tipovací zařízení. Uživatel odhaduje svoji následnou spotřebu, aby nezůstal poté v kabince doslova s holýma rukama. Co mě ale opravdu pobavilo je vidět na přiložené fotografii. Říká se, že každý má kolem sebe neviditelnou bublinu osobního prostoru. Narušení této virtuální bubliny cizí osobou vyvolává nepříjemné pocity.  Z přiložené fotografie je víc než patrné, že při použití dvou v rohu umístěných pisoárů dojde rozhodně ke značnému průniku osobních prostorů.  K průniku tak významnému, že to snad nemůže být příjemné běžnému heterosexuálnímu jedinci.  Při tomto rozmístění užitné keramiky se samozřejmě nabízí i pozice, kde by osobní prostor při výkonu narušen být nemusel, ale tu nemají rády uklízečky a rovněž od „konatele“ vyžaduje značný výkon. Víte jaká? 😀

pisoar