Jiříkovo vidění

Zdá se, že scénář, který nastínila trojice zastupitelů (Švec, Naiclerová, Filouš)  při vystoupení z Hnutí se naplňuje „V nastávajících dnech budeme jistě vystaveni veřejnému pranýřování, budou nám nasazovány hlavy různých zvířat a budeme vláčeni tiskem. Bulvární tisk však přestane ANO hanět a naopak ho bude chválit za to, že bylo konečně očištěno a nyní je v rukou těch „správných“ lidí.“ Ale ano, to se dalo čekat… Bohužel se ukazuje, že další dobrá myšlenka dojede na nedostatek normálních lidí. Překvapuje mne, že následky činů několika jedinců, kteří by prodali vlastní babičku, aby se dostali ke korýtku, se prezentuje v Hnutí jako výhra. Výhra, přirozený proces, evoluce, očištění. Přesto, že se mě to již netýká, neboť jsem z Hnutí vystoupil, musím okomentovat několik článků, zveřejněných na webu ANO – Olomoucký kraj. Jde o články ve kterých je popisováno dění v prostějovské organizaci ANO. 

sestorad1Článek první:

Šestořád: Musíme se dívat dopředu

Tento článek formou rozhovoru anonymního tazatele s předsedou oblastní organizace ANO PV (aby článek vypadal tak nějak důvěryhodněji a novinářsky) vychvaluje jeho manažerské schopnosti a obdivuje jeho život mučedníka. Z článku má čtenář dojem, že pana předsedu obklopuje aura ostražité inteligence, což se však podle mnoha lidí neslučuje se skutečností :-). Šestořád, jako autor legendárního výroku „Prosím uvědomme si, že aby tady chtěly žít i naše děti, my to prověříme, atd. není volební program, jsou to volební hesla a snad se na nás nikdo nenaštve, jsou to prázdné fráze.“ se nechce již dívat jinam, než dopředu. To je pravděpodobně jediné místo, kde po jeho manažerské činnosti nezbyl jen popel. Závěrečná slova Šestořádova, že „do politiky by měli vstupovat hlavně čestní a charakterní lidi“ a „spousta lidí vnímá politiku jako výtah k moci“ ve mně budí dojem, že chce spáchat mediální sebevraždu a kladu si tedy otázku: Co tam ten člověk ještě dělá??? Problémy, které v oblasti Prostějov nastaly jsou sice bagatelizovány, ale odchod dvou třetin členů MO Prostějov a konec MO Konice, jsou zřejmě vizitkou „skvělého manažera“!

bublina_rozehnal

Článek druhý:

Rozehnal: S týmovým duchem není žádný problém

V tomto článku se opět zvídavý tazatel (předpokládám, že je to místopředsedkyně předsednictva oblastní organizace ANO PV a bývalá novinářka Pavla Dočkalová) dotazuje čerstvě zvoleného předsedu MO Prostějov, Ing. Jiřího Rozehnala. Opět tradiční věty o zocelených, kteří vytrvali a o těch kvalitních, kteří přijdou…  Čtenář se dozvídá o událostech, které se v nejbližších dnech chystají: „Obnovení klubu zastupitelů a nastavení spolupráce s předsednictvem MO a ZM, schůzka s paní primátorkou, zastoupení hnutí ANO ve výborech a komisích magistrátu města Prostějova, příprava na červnové zastupitelstvo města, převzetí provozních a organizačních záležitostí MO, práce organizačního týmu pro předvolební kampaň…..“ Připomínám, že Jirka je předsedou osadního výboru Vrahovice. Výboru, který nevznikl spontánně, jak by někdo předpokládal, ale nominací Radou města. Je veřejným tajemstvím, že do čela osadního výboru katapultovala Jirku známost s některými osobami z vedení města. To, že byl JR zvolen novým „reformním“ předsedou místní organizace ANO Pv tedy není žádným překvapením. Vždyť už při minulé volbě předsedy MO  se objevil překvapivě jako protikandidát Hany Naiclerové, za podpory „současných vytrvalců“. Tak jsi se dočkal, Jiříku! Škoda jen toho proslovu, když jsi na volebním sněmu MO Prostějov neuhlídal větu „naposledy mě nahrávala StB, když jsem pašoval kazety a porno, což už je dnes promlčeno“. Zřejmě hrdinský čin proti totalitnímu režimu :-).

bublina_zupkova

Článek třetí:

Prostějovští zastupitelé mají novou předsedkyni

Absolutní pecka! Rozhovor s nově zvolenou předsedkyní zastupitelského klubu Marcelou Župkovou. Zvídavý tazatel v článku uvádí „Důvodem pro Váš tehdejší dočasný odchod byla neustálá destrukce a nekomunikace bývalé předsedkyně.“ Zajímavý postřeh. Donekonečna omílané fráze o destrukci, obstrukci a nekomunikaci jako by vycházely z pera pana Šestořáda. Paní Župková si stěžuje na vědomé zdržování jednání zastupitelstva neopodstatněnými argumenty. To se dá pochopit. Mě by taky nebavilo, kdyby se celý sál bavil o tématu, o kterém nemám ani páru. Bohužel názory paní Župkové jsem zatím neměl příležitost při zasedání zastupitelstva zachytit, neboť jsem ji zatím neslyšel v jednací síni mluvit. Pamatuji si však, že promluvila při skládání slibu zastupitele. Její projev patří spíše do oblasti mimoverbální komunikace. Paní Župková také nechce řešit minulé kauzy(?). V tom se shodne se svým životním partnerem a rádcem Šestořádem, se kterým bydlí (a netají se tím) ve Výšovicích. Je to zřejmě ten typ chataření, který provozuje radní Šlambor ve Skalce.

Prognóza:

Jak už jsem v úvodu článku napsal, některé předpovědi se naplňují. Nyní bych si dovolil sestavit nejbližší prognózu sám a časem se ukáže, zda se něco splní:

Nově obnovený zastupitelský klub ANO se zaměří především na sport: František Jura ( generální manažer 1. SK, placený panem Černoškem) se stane předsedou Komise sportovní Rady města Prostějov a radnímu Pavlu Smetanovi se tak konečně podaří opustit toto místo :-).

Bude prezentováno, že ANO (Faltýnek) dotlačilo mnoho milionů na stavbu Národního olympijského centra v Prostějově.

Jednání zastupitelstva se zpřehlední. Mnozí si konečně obléknou „dres“ a bude tedy jasné, kdo za koho kope.

Ti, kteří „pomáhali“ budou odměněni teplými místečky. (Tento bod se splní zcela jistě, protože to tak funguje od doby, kdy Mrtvé moře bylo ještě marod.)

Čas ukáže, kdo tahal za nitky loutek v tomhle představení. Zatím je to žánrově spíš fraška. Počkám si, jestli se z toho nevyvine tragédie…